Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

  1. Przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym = utrata prawa jazdy

    Przewinienia drogowe oznaczają nie tylko dotkliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także utratę prawa jazdy. Nowy taryfikator mandatów wobec kierowców, którzy mają wyjątkowo „ciężką nogę” przewiduje znacznie wyższe sankcje.

  2. Policjant kieruje ruchem – czy znasz te sygnały ?

    Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Obecnie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach należy do standardów, dlatego też widok funkcjonariusza kierującego ruchem zaliczyć można do rzadkości. Praktyka pokazuje jednak, że w sytuacjach, gdy polecenia wydaje właśnie policjant - wielu z kierowców, jak i pieszych nie wie po prostu jak się zachować. Wielkimi krokami zbliża się wakacyjny sezon, dlatego możemy spodziewać się większego natężenia ruchu. W celu przypomnienia, jak prawidłowo reagować na wydawane przez policjanta sygnały – funkcjonariusze z KPP w Braniewie wspólnie z lokalną telewizją Tv Braniewo 24 przygotowali specjalny materiał, w którym prezentują i tłumaczą gesty funkcjonariusza na skrzyżowaniu.

  3. Przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym to prosty sposób, aby stracić prawo jazdy

    Przewinienia drogowe oznaczają nie tylko dotkliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także utratę prawa jazdy. Nowy taryfikator mandatów wobec kierowców, którzy mają wyjątkowo „ciężką nogę” przewiduje znacznie wyższe sankcje.

  4. Stracił prawo jazdy za przekroczenie punktów karnych

    Punkty karne nie są karą, a jedynie formą ewidencji kierowców, którzy popełniają wykroczenia. Jednak przekroczenie dozwolonej liczby punktów wiąże się z utratą prawa jazdy.

  5. AnyDesk – oszustwo. Na czym polega oszustwo na zdalny pulpit i jak się przed nim chronić?

    Oszustwa nowych technologii to plaga obecnych czasów. Przestępcy internetowi korzystając z własnej wiedzy oraz niewiedzy i naiwności swoich ofiar wykorzystują okazje do kradzieży w sposób całkowicie bezlitosny. Szczególnie niebezpieczne i bardzo podstępne jest oszustwo AnyDesk.

  6. Kto może pełnić służbę w Policji i jak wygląda proces rekrutacji?

    Na realizację swoich marzeń nigdy nie jest za późno! Bagaż doświadczeń życiowych również jest tym, co może charakteryzować bardzo dobrego policjanta. Dlatego dla przyjęć do Policji nie ma limitu wieku. Jednak są warunki, które należy spełnić.

  7. Prawo jazdy a wada wzroku – o czym powinni pamiętać kierowcy

    Warto sprawdzić swoje prawo jazdy, ponieważ kierowca z wadą wzroku może otrzymać mandat w wysokości 1500 zł jeśli kieruje bez okularów. Zależne to jest od orzeczenia lekarskiego oraz wpisania odpowiedniego kodu w blankiecie prawa jazdy.

  8. Podawał się za pracownika różnych instytucji i obiecywał pieniądze – usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem

    Policjanci zatrzymali 75-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustw na pracownika poczty i urzędu pracy. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę pokrzywdzonych. Usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  9. Aplikacja KMZB – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – za jej pomocą możesz zgłosić zagrożenie w Twojej okolicy

    Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. To dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa.

  10. Osoby poszukiwane

Powrót na górę strony