Odebrał kluczyki i zadzwonił po policyjny patrol - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odebrał kluczyki i zadzwonił po policyjny patrol

Kolejny przykład godny naśladowania, tym razem z Pieniężna. Mieszkaniec tej miejscowości ujął nietrzeźwego motorowerzystę, który po godz. 22.00 jechał ulicą Sienkiewicza w Pieniężnie. Młody cyklista miał ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny kierujący odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Informację o nietrzeźwym motorowerzyście ujętym przez jednego z mieszkańców Pieniężna dyżury braniewskiej Policji otrzymał wczoraj po godz. 22.00.

Skierowany na miejsce policyjny patrol ustalił, że mieszkaniec zauważył jadącego ulicą Sienkiewicza motorowerzystę, który w pewnym momencie starcił panowanie nad pojazdem, skręcił i przewrócił się w zarośla. Zgłaszający chciał sprawdzić, czy kierujący nie potrzebuje pomocy, jednak na miejscu został przez niego znieważony. Zachowanie cyklisty wskazywało, że jest pod działaniem alkoholu. Interweniujący mężczyzna zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze przebadali 20-letniego motorowerzystę na zawartość alkoholu – w chwili kontroli miał ponad 1,5 ‰ alkoholu. Jak się okazało przed jazdą 20-letni mieszkaniec Pieniężna spożywał wino. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W każdym przypadku zatrzymywane są dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

AK