Złodziej "lepkie rączki" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej "lepkie rączki"

Operacyjni Wydziału kryminalnego braniewskiej komendy policji ustalili i zatrzymali złodzieja roweru wartego 5 tyś zł . 35-latek ukradł jednoślad, a następnie sprzedał go za 100zł. Apelujemy o ostrożność i staranne zabezpieczanie posiadanych rowerów.

W tygodniu braniewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru z klatki schodowej wartego 5 tyś. zł. Funkcjonariusze operacyjni w wyniku podjętych czynności ustalili i zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Braniewa. Mężczyzna w dniu wczorajszym usłuszał zarzut kradzieży. Podczas sładania wyjaśnień przyznał się do popełnionego czynu. Tłumaczył się tym, że rower był dobrą okazją do zarobienia pieniędzy i jak to określił " sam mu się przykleił do rąk".

Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Rower został odzyskany i przekazany właścicielowi.

Z policyjnych obserwacji wynika, iż rowery często nie są zabezpieczone w sposób właściwy. Właściciele pozostawiają je na klatce schodowej w bloku, bądź na zewnątrz, przy budynku bez żadnych zabezpieczeń. To niestety powoduje znakomita okazję dla złodzieja.

Policja apeluje do właścicieli jednośladów, aby zabezpieczali je odpowiednim zapięciem. Pamiętajmy o zapisywaniu numeru ramy, który w razie kradzieży ułatwi jego odnalezienie.