Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNIE W DRODZE DO SZKOŁY. POLICJANCI GOTOWI DO DZIAŁAŃ

Od dziś na drogach regionu ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dla policjantów drogówki to doskonały czas by zaprezentować swoją pracę przed szczególną grupą - najmłodszymi uczestnikami dróg. Patrole w rejonach szkół i przedszkoli, rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i edukacja skierowana także do osób dorosłych - tak będą wyglądały najbliższe tygodnie w powiecie braniewskim.

Przygotowania do „Bezpiecznej drogi do szkoły” rozpoczęły się już w wakacje. Kiedy dzieci korzystały z ostatnich wolnych dni, policjanci ruchu drogowego weryfikowali  oznakowanie dróg oraz urządzeń ostrzegawczo - zabezpieczających w rejonach szkół i bezpośrednio prowadzących do szkół. W przypadku, gdy napotkano braki lub nieprawidłowości funkcjonariusze kierowali wniosek do zarządców dróg o ich pilne uzupełnienie lub naprawę. Wszystko po to, by dzieci mogły czuć się jak najbezpieczniej w drodze do szkoły.

4 września – czas wyruszyć w drogę

Nietypowo - bo 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci to czas pierwszego samodzielnego pokonania dystansu do i ze szkoły. Warto więc zadbać o ugruntowanie ich wiedzy o ruchu drogowym. Solidne podstawy oraz pomoc i dobry przykład na pewno dadzą dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie oraz Posterunków Policji w Pieniężnie, Fromborku i Wilczętach uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego na terenie naszego powiatu. Podczas spotkań z najmłodszymi uczniami funkcjonariusze przypomnieli, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci będą spotykać się z uczniami w ramach pogadanek prewencyjnych, na których omawiane będą podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg.

 

KWP/AK