Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Sylwestera i Nowego Roku przez braniewskich funkcjonariuszy.

W ciągu 48 godzin w Sylwestra i Nowy Rok, policjanci interweniowali 27 razy. W trakcie służby sylwestrowej 7-krotnie wzywano patrol funkcjonariuszy. Policjanci przeprowadzili 8 interwencji związanych z awanturami rodzinnymi, reagowali także na informacje związane z zakłócaniem porządku. Na szczęście miniony czas nie obfitował w zdarzenia drogowe.

Jak każdego roku okres sylwestrowy i noworoczny to czas wzmożonych policyjnych działań. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i jak najszybciej reagować na wezwania obywateli.

W ciągu dwóch dni, braniewscy policjanci interweniowali 27 razy. W trakcie pełnienia sużby sylwestrowej, funkcjonariusze byli wzywani 7 razy. Działania policjantów zmierzały przede wszystkim do udzielania przez nich pomocy w trakcie kłótni rodzinnych,takich wezwań było 8. Policjanci izolowali sprawców przemocy oraz reagowali na wszelkie zakłócania porządku publiczego. W tym czasie doszło tylko do jednego zdarzenia drogowego tj. kolizji drogowej.

Do 67% ogółu zaistniałych interwencji policjanci wyjeżdżali poza teren Braniewa. Jak w przypadku okresu świątecznego tak i teraz interwencje domowe i publiczne były głównym powodem zgłoszeń. W większości przypadków uczestnicy interwencji byli pod działaniem alkoholu i to on był główną przyczyną nieporozumień.

 

 

DS