Policyjny pies na emeryturze. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies na emeryturze.

W dniu 31 grudnia 2017 roku, Zeus po raz ostatni pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie. Po 8 latach pracy przeszedł na zasłużoną emeryturę. Dzieci powiatu braniewskiego znają go z działań profilaktycznych – "Czy pies musi gryźć?".

Do służby trafił jako kilkumiesięczny szczeniak. Został wytypowany, ponieważ miał bardzo dobry węch, nie był strachliwy, szybko uczył się nowych komend i był zawsze chętny do zabawy. Nalezy pamiętać, że to własnie zabawa jest podstawą pracy psów w służbach państwowych. Szukanie nielegalnych substancji traktują właśnie jako zabawę.

Zeus, owczarek niemiecki, wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał narkotyki, takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Zeus również brał udział w działaniach profilaktycznych – "Czy pies musi gryźć?". Przewodnik wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem oraz innymi policjantami odwiedziali przedszkola i szkoły, gdzie uczono najmłodszych jak bezpiecznie postępować z czworonogami, co należy zrobić, kiedy pies zaatakuje i jak takiego ataku należy unikać. Brał udział w policyjnych zawodach kynologicznych, na których odnosił sukcesy. Pies przez całą swoją służbę pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie. Przewodnikiem psa był st. asp. Patryk Zawieracz, który po odejściu swojego czworonożnego przyjaciela na emeryture dalej będzie sprawował nad nim pieczę, ponieważ na jego wniosek , został właścicielem psa.


 

DS