Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Braniewa na podium turnieju strzeleckiego

II miejsce drużynowo, a także tytuły najlepszych strzelców w postawie klęczącej oraz stojącej– to sukcesy braniewskich policjantów podczas powiatowego turnieju strzelectwa sportowego o puchar starosty. Zawody zorganizowano z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Trzyosobowa policyjna drużyna – w składzie st.asp. Marcin Orłowski, asp. Robert Kot oraz st.post. Marek Horak – okazała się jedną z najlepszych w powiatowym turnieju strzeleckim. Drużyny, reprezentujące urzędy, służby mundurowe, sołectwa rywalizowały w strzelaniu z KBKS do tarczy z odległości 50 m. Strzały padały z postawy leżącej, stojącej i klęczącej. Klasyfikacja odbywała się w podziale na osoby cywilne i mundurowych. Po zaciętej rywalizacji 90 osób na II miejscu podium stanęli braniewscy policjanci. Wśród nich znaleźli się również najepsi strzelec turnieju - w postawie klęczaej – st.asp. Marcin Orłowski oraz w postawie stojącej– st.post. Marek Horak.

 

Celem zawodów, zorganizowanych przez zarząd LOK w Pieniężnie, było nie tylko podnoszenie umiejętności strzeleckich, ale także popularyzacja swśród mieszkańców sportowego strzelectwa.

  • Policyjna druzyna na podium#1
  • Policyjna drużyna na podium #2
  • Dyplom i puchar dla policyjnej druzyny