Kolejny policjant z patentem żeglarskim - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny policjant z patentem żeglarskim

Zapewniają bezpieczeństwo osobom kąpiącym się, pływającym oraz wypoczywającym nad wodą, dbają o przestrzeganie obowiązujących przepisów, kontrolują statki – policyjni wodniacy, bo o nich mowa, właśnie powiększyli swoje grono. Do wykwalifikowanej grupy dołączył funkcjonariusz z braniewskiej komendy – sierż.sztab. Damian Sorkowicz. Ty też możesz zostać jednym z nas – wstąp do Policji !

Kontrolowanie jednostek pływających, kąpielisk, realizowanie interwencji na wodzie i terenach przywodnych, prowadzenie akcji ratowaniczych – to tylko niektóre z umiejętności, które podczas spejalistycznego kursu doskonalą policyjni wodniacy. To właśnie oni czuwają nad tym, aby wypoczynek nad wodą był przede wszystkim bezpieczny. W garnizonie warmińsko-mazurskim do tego grona należy 52 funkcjonariuszy, w tym 4 policjantów z braniewskiej komendy.

 

Wodniacy na szkoleniu

 

Aby zapewnić jak najwyższy poziom pełnionej służby na wodzie wytypowani funkcjonariusze kierowani są najpierw na szkolenie specjalistyczne w Legionowie. Tam przez pięć tygodni m.in. zgłębiają swoją wiedzę z zakresu przestępstw i wykroczeń, poznają podstawy locji, i nawigacji. W tym czasie policjanci doskonalą również własne umiejętności pływackie, a także szlifują udzielanie pierwszej pomocy. Kolejne dwa tygodnie to czas na naukę manewrów łodzią służbową, skuterem oraz pontonami, tym razem szkolenie odbywa się w Bazie Szkoleniowej w Kalu.

 

Z patentem żeglarskim do służby

 

Szkolenie kończy się egzaminem, po którym policjanci otrzymują patetnt żeglarski stermotorzysty żeglulgi śródlądowej. Przeszkolony w ten sposób funkcjonariusz wraca do jednostki, gdzie w sezonie letnim strzeże bezpieczeństwa na wodach. W tym roku do grona wykwalifikowanych policjantów dołączył sierz. sztab. Damian Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

 

I Ty możesz zostać policyjnym wodniakiem ! Jeśli chciałbyś pełnić tak ciekawą służbę nie czekaj ! Wstąp w nasze szeregi !

  • Kurs specjalistyczny policjantów wykonujących zadania na wodzie#1
  • Kurs specjalistyczny policjantów wykonujących zadania na wodzie#2
  • Kurs specjalistyczny policjantów wykonujących zadania na wodzie#3
  • Kurs specjalistyczny policjantów wykonujących zadania na wodzie#4
  • Kurs specjalistyczny policjantów wykonujących zadania na wodzie#5
  • sierż.sztab. Damian Sorkowicz
Ładowanie odtwarzacza...