Uważaj na oszustów - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uważaj na oszustów

Braniewscy policjanci ostrzegają przed oszustami-naciągaczami. Wybierają starsze osoby, udają przedstawicieli różnych instytucji a później okradają.

Były już metody „na wnuczka”, na „sprzedawce obrusów”, inwencja twórcza oszustów wciąż się powiększa. W dniu (11.07.) na terenie Braniewa pojawiła się „ osoba spisująca liczniki i sprawdzająca awarię wody”. Ostrzegamy przed takimi oszustami a w szczególności osoby starsze.

W dniu wczorajszym do jednego z Braniewskich mieszkań zapukał mężczyzna podający się za pracownika wodociągów. Oświadczył, iż z uwagi na awarię będzie zakręcana woda i musi spisać liczniki. Nic nie podejrzewająca starsza osoba, wpuściła mężczyznę do mieszkania. Wspólnie weszli do łazienki i za jego namową spuszczała wodę z kranu. W tym czasie mężczyzna był bardzo miły, opowiadał o zaistniałej awarii. Kiedy po około 20 minutach wyszedł z mieszkania kobieta zorientowała się, że została okradziona.


 

Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności, szczególnie osoby starsze. Oszuści wymyślają coraz to sprytniejsze metody aby wejść do mieszkania. Nie ufajmy nieznanym nam osobom. Nie wpuszczajmy obcych gdy jesteśmy sami.


 

MS