Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

60-latek podejrzany o znęcanie się nad żoną trafił do aresztu

60-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego najbliższe 3 miesiące spędzi w więziennej celi. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Funkcjonariusze zatrzymali go po tym, jak pijany wywołał awanturę, podczas której groził żonie. Z policyjnych akt wynika, że mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną także wobec swojej partnerki. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

6 października br. funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie według zgłoszenia miała trwać awantura. Policjanci potwierdzili ten fakt, a będąc na miejscu ustalili, że za całe zajście odpowiedzialny jest 60-latek. Pijany mężczyzna zaatakował swoją żonę szarpiąc ją za ubranie, wyzywał ją i groził, że zrobi jej krzywdę. Funkcjonariusze, by zapewnić bezpieczeństwo kobiecie odseparowali agresora. Podejrzany trafił do policyjnej celi, a sprawą zajęli się kryminalni.

Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, w tym przesłuchań świadków wynika, że zatrzymany od kwietnia br. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 60-latka. Wczoraj zapadła decyzja,że najbliższe 3 miesiące spędzi on w więzieniu. Teraz za przestępstwo znęcania się nad partnerką grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.