Dzieci w naszej jednostce - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci w naszej jednostce

W ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”, po raz kolejny spotkaliśmy się z dziećmi. Tym razem w naszej jednostce gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pakoszach.  

Wczoraj (10.10) Komendę Powiatową Policji w Braniewie odwiedzili uczniowie z Pakosz. Grupa 18 najmłodszych z klas 0 – III miała niecodzienną okazję na to, by z bliska przyjrzeć się policyjnej pracy. Przewodnikami podczas spaceru po jednostce byli dzielnicowi. Jednym ze stałych punktów zwiedzania jak zawsze był tzw. ,,niebieski pokój''. Pomieszczenie pomalowane zostało przez braniewskich policjantów, którzy za pomocą swoją malarskich zdolności przez blisko 3 miesiące zapełniali puste ściany postaciami z bajek. Efekt końcowy wzbudza zachwyt nie tylko wśród maluchów, ale i dorosłych.

 

Podczas spotkania funkcjonariusze udzielali dzieciom cennych rad dotyczących ich bezpieczeństwa. Na koniec spotkania każdy mały gość otrzymał pamiątkowy gwizdek oraz odblask.