Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni sprawcy przemocy domowej nie unikną już odpowiedzialności

Areszt na najbliższe 3 miesiące oraz policyjny dozór – to konsekwencje,które poniosą dwaj mężczyźni, podejrzani o znęcanie się nad swoimi bliskimi. To już kolejne zatrzymania sprawców przemocy domowej.

Pierwszy z agresorów został zatrzymany podczas domowej awantury, którą wywołał (07.10). Wezwany wówczas na miejsce patrol ustalił, że pijany 25-latek stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojego brata – wyzywał, bił i groził mu pozbawieniem życia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a kryminalni gromadzili przeciwko podejrzanemu materiał dowodowy, dążyli tym samym do tego, by zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonemu. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec 25-latka areszt na okres 3 miesięcy.

Drugi z podejrzanych został zatrzymany po tym, jak do funkcjonariuszy o pomoc zwróciła się pokrzywdzona. Kobieta zeznała, że jej 22-letni partner znęca się nad nią od końca 2016r. Do przemocy dochodziło podczas awantur, które pijany mężczyzna wywoływał. Decyzją prokuratora podejrzany musi opuścić mieszkanie, w którym przebywał ze swoją partnerką, a także zobowiązany został do stawiennictwa w braniewskiej komendzie 2 razy w tygodniu, w ramach policyjnego dozoru.

Mężczyznom  za popełnione przestępstwo grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.