Trwa policyjna akcja ,,ZNICZ'' - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja ,,ZNICZ''

Od środy na terenie całego kraju trwa akcja ,,ZNICZ'', podczas której funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo podróżujących. W ciągu dwóch dni na terenie powiatu braniewskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń drogowych. Policjanci interweniowali natomiast wobec dwóch nieodpowiedzialnych kierowców.

Jak każdego roku policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, a także prędkość z jaką poruszają się uczestnicy ruchu.

 

W środę(31.10) policjanci z braniewskiej ''drogówki'' zatrzymali na ul. Morskiej nadjeżdżającą skodę. Siedzący za kierownicą 56-latek poproszony o okazanie prawa jazdy oznajmił, że dokument został mu zatrzymany przez funkcjonariuszy parę miesięcy wcześniej bo znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę 500-złotowym mandatem. To jednak nie jedyne konsekwencje, które poniesie. Policjanci będą teraz wnioskować o wydłużenie czasu zatrzymania jego prawa jazdy.

 

Wczoraj(1.11) uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące stracił kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Mężczyzna pędził przez Bobrowiec z prędkością 104 km/h. Jazdę przerwali mu funkcjonariusze z braniewskiego ogniwa ruchu drogowego.

 

Funkcjonariusze przypominają, że powroty dopiero przed nami. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i o zachowanie szczególnej ostrożności. Apelujemy również do pieszych uczestników ruchu aby poruszając się po zmroku używali elementów odblaskowych. Przypominamy, że listopad jest miesiącem, w którym na drogach dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych- niestety to właśnie oni najczęściej są ofiarami tych zdarzeń.