Policjanci podsumowali akcję ,, ZNICZ'' - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali akcję ,, ZNICZ''

W ciągu ostatnich pięciu dni na drogach powiatu braniewskiego doszło do 7 kolizji. Funkcjonariusze przeprowadzili 145 kontroli pojazdów, w trakcie których zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych, m.in. za zły stan techniczny auta. Z ruchu wyeliminowano także 1 pijanego kierowcę.

Akcja ,,ZNICZ'' ,przeprowadzona w dniach od 31 października do 4 listopada, jak każdego roku jest czasem wytężonej pracy policjantów. A wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym, którzy w tym czasie przybywali na groby swoich bliskich. Policyjna służba dyslokowana była zwłaszcza w okolice cmentarzy oraz dróg dojazdowych.

 

W przeciągu 5 dni funkcjonariusze skontrolowali 145 kierowców. Szczegółowej kontroli poddawana była nie tylko ich trzeźwość,ale i stan techniczny samochodów, którymi jechali. W 10 przypadkach pozostawiał on wiele do życzenia dlatego policjanci podejmowali decyzję o zatrzymaniu dokumentu. Spośród wszystkich ujawnionych drogowych wykroczeń – najczęściej funkcjonariusze dyscyplinowali tych podróżujących, którzy zbyt mocno dociskali pedał gazu. Obowiązujące przepisy naruszali nie tylko kierowcy, ale i piesi. Takich przypadków odnotowano 7. Patrole w 13 przypadkach reagowały także na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

 

W czasie trwania akcji ,,ZNICZ'' policjanci pracowali również na miejscach 7 kolizji drogowych.