Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Braniewa zatrzymali 34-latka podejrzanego o posiadanie, udzielanie i uprawę narkotyków

34-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego odpowie za trzy przestępstwa. Z ustaleń kryminalnych wynika, że podejrzany zajmował się nie tylko udzielaniem narkotyków, ale także ich uprawą. Mężczyzna został już objęty policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie trwają.

Policjanci pionu kryminalnego, rozpracowując środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie Braniewa 34-latek rozprowadza marihuanę. Co więcej,z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało,że mężczyzna prowadzi auto znajdując się pod działaniem narkotyków. Po dokładnym zweryfikowaniu uzyskanych informacji policjanci przystąpili do działania. Do zatrzymania mężczyzny doszło, gdy ten jechał ulicami miasta. Użyty przez patrol tester wykazał, że 34-latek najprawdopodobniej kierował będąc po działaniem środków odurzających. W trakcie policyjnej kontroli zabezpieczono przy nim marihuanę. Kiedy patrol doprowadzał zatrzymanego do komendy, kryminalni kontynuowali czynności i przeszukali mieszkanie 34-latka. Wewnątrz funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany, amfetaminę, a także sprzęt służący do porcjowania narkotyków oraz ich uprawy.

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze następnego dnia przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty. 34-latek odpowie teraz za posiadanie narkotyków, ich udzielanie oraz uprawę. Jeśli dalsze analiza krwi potwierdzi, że podejrzany w chwili zatrzymania był pod działaniem środków odurzających usłyszy wówczas jeszcze jeden zarzut. Mężczyzna został także objęty policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie trwają.