Oddaj krew wspólnie z policjantami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oddaj krew wspólnie z policjantami

Już jutro w budynku Komendy Powiatowej Policji w Braniewie odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi. Zapraszamy do jednostki Policji zarówno honorowych dawców, jak i osoby w przedziale wiekowym 18-65 lat, które chciałyby podzielić się cennym lekiem po raz pierwszy.

Oddanie tego cennego daru, którym jest krew to szansa na uczynienie własnego życia jeszcze bardziej wartościowym. Tak naprawdę powód oddania krwi może zejść na drugi plan, gdyż liczy się przede wszystkim jedno – że każdy z osobna i wszyscy razem pomagamy w ten sposób innym ludziom.

Przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie już jutro– 3 października o godzinie 9.00 i podziel się z potrzebującymi!

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL np.:

- dowód osobisty, prawo jazdy, paszport,

- dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku ( np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby.