Szczęśliwy finał poszukiwań 72-latka - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 72-latka

72-letni grzybiarz, który zabłądził w lesie cały i zdrowy wrócił do swoich bliskich. Tym razem historia miała szczęśliwy finał. Policjanci jednak wciąż alarmują, by nie przeceniać swojego zmysłu orientacji w terenie. Pamiętajmy o rozsądku, rozwadze i zwiększonej wyobraźni.

Sezon zbierania grzybów trwa w najlepsze. Cały czas należy pamiętać jednako rozwadze. Pochłonięci poszukiwaniem grzybów możemy stracić orientację i mieć trudności z odnalezieniem drogi powrotnej. Szczególnie zagrożoną grupą są ludzie starsi, cierpiący na różnego rodzaju schorzenia, jak również małe dzieci.
Przekonał się o tym wczoraj (01.10.2019r.) pewien 72-latek. Około godz. 15:00 policjanci z braniewskiej drogówki zostali powiaodmieni przez bliskich mężczyzny o jego zaginięciu. Z informacji przekazanych funkcjonariuszom wynikało, że razem z 72-latkiem weszli do lasu w okolicy miejscowości Glinka, jednak parę godzin temu mężczyzna zniknął im z oczu. Bliscy bezskutecznie próbowali go odnaleźć. W poszukiwania zaangażowali się policjanci z ogniwa ruchu drogowego oraz patrolówki. Po pewnym czasie funkcjonariusze otrzymali informację, że 72-latek kilka kilometrów dalej cały i zdrowy wyszedł z lasu na drogę s-22.
Policjanci apelują, aby wychodząc na grzyby zabierać ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają, znane miejsce z przed kilku lat, może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego.
Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo!