Rejon III - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Rejon Iii

mł.asp. Jacek Gawryś


tel.47 73 432 46

kom. 887 876 234

email : dzielnicowy.braniewo3@ol.policja.gov.pl


Podległy rejon III – ulice:

Al. Wojska Polskiego, Baczyńskiego, Brzozowa, Długa, Drozdowa, Elbląska, Gizewiusza, Grzybowa, Hozjusza, Jachtowa, Jaskółcza, Kajki, Kętrzyńskiego, Kromera, Matejki , Krótka, Kwiatowa, Magazynowa, Młynarska,Morska, Mrągowiusza, Mrówcza, Nadbrzeżna, Nowopasłęcka, Parkowa, PCK, Piaskowa, Pieniężnego, 1 go Maja, Piwna, Pl. Grunwaldu, Pl. Strażacki, Pl. Wolności, Portowa, Różana, Sądowa, Słowicza, Smutna, Spacerowa, Sportowa, Świętojańska, Świętokrzyska, Warmińska, Wileńska, Wodna, Żeglarska

 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 1.08.2020r. do 31.01.2021 r.:

W rejonie służbowym nr 3, na terenie Amfiteatru miejskiego usytuowanym przy ul. Fromborska, Świętojańska, Sądowa, Plac Wolności, Kromera w Braniewie na schodach w okolicy mostu   znajdującego się najbliżej ul. Sądowej dochodzi do grupowania się osób w różnym wieku. Osoby te spożywają alkohol, palą papierosy oraz zaśmiecają teren schodów i przyległych ławeczek. Do tych zachowań dochodzi w różne dni tygodnia, szczególnie w godz. 14.00- 23.00.

 

 • przyczyny:

  Amfiteatr miesjki na terenie którego dochodzi do naruszeń norm społecznych jest dobrze oświetlony, jest objęty monitoringiem miejskim wizyjnym, jak również jest nieogrodzony. W rejonie, gdzie zdiagnozowano problem, znajduje się mur z kamienia naturalnego , który ogranicza działanie monitoringu, co sprzyja zachowaniom aspołecznym.

 • skutki:
   

  Opisany problem powoduje zakłócenie porządku publicznego, a także obniżenie poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności, a ponadto poprzez zaśmiecenie niszczy ogólny wizerunek obiektu jakim jest amfiteatr miejski.

 • źródła informacji:
   

  Zagrożenie, które będzie objęte działaniami priorytetowymi wynika przede wszystkim z oczekiwań społecznych wskazanych na KMZB – nowe zagrożenie „Spożywanie alkoholu”, które z wiedzy dzielnicowego oraz ilości interwencji.

  Z analiz stanu bezpieczeństwa z ostatniego miesiąca wynika, że na wskazanym terenie odnotowano łącznie 6 wykroczeń związanych, w tym: 3 wykroczeń dot. spożywania alkoholu w miejscu publicznym, 2 wykroczenie dot. nieobyczajnego wybryku – leżący nietrzeźwy, 1 wykroczenie dot. zaśmiecania.

  Ponadto z ustaleń dzielnicowego wynika że z uwagi na fakt, iż miejsce te jest osłonięte i mało widoczne dla przechodniów osoby nie zgłaszają interwencji, z powodu ograniczonej widoczności lecz regularnie wspominają o powyższym problemie w mediach społecznościowych i w komentarzach dotyczących artykułów na stronach internetowych lokalnych mediów.

 • oczekiwania społeczne:
  Poprawa bezpieczeństwa, ograniczenie popełnianych w tym miejscu wykroczeń;
   

W przypadku nieobecności dzielnicowego prosimy o kontakt z jego bezpośrednim przełożonym -kom. Krzysztofem Stodulskim -Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Braniewie , tel. 47 73 432 41 ( w godzinach urzędowania) .

W razie potrzeby pilnej interwencji Policji należy zawsze korzystać z numerów alarmowych - 997 lub 112

 

Powrót na górę strony