Gmina Lelkowo - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Gmina Lelkowo

 

Rejon gmina lelkowo

 

mł.asp. Paweł Kutryb

tel. (47) 7343 308

kom. 517-216-800

e-mail: dzielnicowy.pieniezno2@ol.policja.gov.pl

 

Podległe miejscowości:

Bartki, Bieńkowo, Dębowiec Zdrój, Giedawy, Głębock, Grabowiec, Jachowo, Jarzeń, Krzekoty, Kwiatkowo, Lelkowo, Lutkowo, Mędrzyki, Miłaki, Młyniec, Młynowo, Nałaby, Perlity, Piele, Przebędowo, Słup, Sówki, Szarki, Zagaje, Wilkinity, Wilknicki Młyn.

 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego, realizowanego w okresie od 1.02.2019r. do 31.07.2020 r.:

-ograniczenie występowania zjawiska dotyczącego niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt w miejscowości Kwiatkowo.

Do funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Pieniężnie zgłaszali się mieszkańcy miejscowości Kwiatkowo informując, że sprzeciwiają się powszechnemu w tej wsi wałęsaniu się psów. To właśnie w Kwiatkowie porzucane są zwierzęta, jak również lokalni mieszkańcy nie zachowują należytej ostrożności podczas trzymania swoich podopiecznych czworonogów. Zgłoszony problem został zgłoszony przez mieszkańców jako negatywnie wpływający na ich poczucie bezpieczeństwa poprzez wskazanie go na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

W przypadku nieobecności dzielnicowego prosimy o kontakt z jego bezpośrednim przełożonym - asp.szt. Moniką Stogowską , tel. (47) 7343 310 ( w godzinach urzędowania)

W razie potrzeby pilnej interwencji Policji należy zawsze korzystać z numerów alarmowych - 997 lub 112