Menu przedmiotowe:
Galeria
Wypadki - to mogłeś być TY
Wypadki - to mogłeś być TYKWP - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

„Sprawiedliwość zamieszka w Atenach
Dopiero wtedy, gdy ten, kto nie został
Skrzywdzony będzie tak samo oburzony,
Jak ten, komu wyrządzono krzywdę.”

 Tukidydes

WITAMY
na stronie internetowej 
Komendy Powiatowej Policji w Braniewie


Nasza siedziba mieści się przy ulicy Moniuszki 11a w Braniewie.
Jednostka
czynna jest całodobowo.

Nasz telefon - 0 55 244 0200 lub 997,112
              fax - oficer dyżurny -0 55 2440205

Adres do korespondencji - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie
                                      ul. Moniuszki 11a, 14 - 500 Braniewo

 

Komunikaty
25.06.2014 - Trwa kampania ,,Nigdy nie jeżdżę po alkoholu'
Ruszyła ogólnopolska inicjatywa przeciwko pijanym kierowcom. Pomimo faktu, że liczba nietrzeźwych na drogach spada, to wciąż stanowią oni duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. REGAUJ ! NIE TOLERUJ! Więcej na temat kampanii na stronie http://nigdyniejezdzepoalkoholu.pl/
02.06.2014 - Twoje dziecko wyjeżdża na wycieczkę ? Powiadom policjantów, którzy skontrolują autobus

Policjanci z Braniewa namawiają rodziców oraz wszystkich organizatorów wycieczek, aby zgłaszali funkcjonariuszom chęć skontrolowania autobusu, którym będą podróżowały dzieci.  Z uwagi na trwający sezon wycieczkowy kontrole należy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem u oficera dyżurnego Policji pod nr 997 lub 55 244 02 00.

Funkcjonariusze nie tylko sprawdzą trzeźwość kierowcy, ale poddadzą również kontroli sprawność układu hamulcowego, czy wyposażenie pojazdu.

Razem zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych !


09.04.2014 - KWP: "Zanim będzie za późno"

„Zanim będzie za późno” to wojewódzki program profilaktyczno – edukacyjny skierowany do rodziców uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Program stworzony został przez  Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Partnerem w realizacji założeń programu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski, natomiast patronat medialny sprawuje TVP Olsztyn oraz Radio Olsztyn. więcej


25.03.2014 - Kampania ,,Kieruj się rozsądkiem'

"Każdy wypadek to suma różnych zdarzeń" – taki jest przekaz spotów kampanii społecznej policji, która jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Kampania adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem: motocyklistów, osób starszych (+60) i pieszych. http://brd.policja.pl/kampania


Aktualności:
 01.09.2014 - Ukradł ponad 100 butelek wódki za ponad 2 tys. zł. Zatrzymany dzięki właściwej reakcji kierowniczki sklepu

19-letni mieszkaniec powiatu lidzbarskiego odpowie za liczne kradzieże alkoholu z jednego z supermarketów. Mężczyzna od początku sierpnia przez ukradł ponad 100 butelek wódki powodując straty na ponad 2000 zł. Minioną noc 19-latek spędził w policyjnym areszcie. Jego największym zmartwieniem było jednak to, czy zdąży na rozpoczęcie roku szkolnego.  Teraz odpowie za kradzież, za co może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 01.09.2014 - Areszt i dozór za napaść na mieszkańca Braniewa

Na wniosek prokuratura i policjantów Sąd Rejonowy w Braniewie zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 29-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój na 36-latku. Sprawca nie działał sam. Towarzysząca mu kobieta została objęta policyjnym dozorem. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

więcej » 
 31.08.2014 - Nietrzeźwy motorowodniak

33-letni kapitan łodzi motorowej został zatrzymany w policyjnym areszcie za kierowanie łodzią pod działaniem alkoholu. Informację o nietrzeźwym motorowodniaku przekazali policjantom funkcjonariusze Straży Granicznej odprawiający ob. Rosji we fromborskim porcie.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-08-30
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 29
2. Wypadki drogowe: 4
    - ranni: 4
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 31
4. Nietrzeźwi kierowcy: 22
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-01
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.