Menu przedmiotowe:
Galeria
Festyn rodzinny w Żelaznej Górze
Policja wśród dzieciKWP - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

„Sprawiedliwość zamieszka w Atenach
Dopiero wtedy, gdy ten, kto nie został
Skrzywdzony będzie tak samo oburzony,
Jak ten, komu wyrządzono krzywdę.”

 Tukidydes

WITAMY
na stronie internetowej 
Komendy Powiatowej Policji w Braniewie


Nasza siedziba mieści się przy ulicy Moniuszki 11a w Braniewie.
Jednostka
czynna jest całodobowo.

Nasz telefon - 0 55 244 0200 lub 997,112
              fax - oficer dyżurny -0 55 2440205

Adres do korespondencji - Komenda Powiatowa Policji w Braniewie
                                      ul. Moniuszki 11a, 14 - 500 Braniewo

 

Komunikaty
25.06.2014 - Trwa kampania ,,Nigdy nie jeżdżę po alkoholu'
Ruszyła ogólnopolska inicjatywa przeciwko pijanym kierowcom. Pomimo faktu, że liczba nietrzeźwych na drogach spada, to wciąż stanowią oni duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. REGAUJ ! NIE TOLERUJ! Więcej na temat kampanii na stronie http://nigdyniejezdzepoalkoholu.pl/
02.06.2014 - Twoje dziecko wyjeżdża na wycieczkę ? Powiadom policjantów, którzy skontrolują autobus

Policjanci z Braniewa namawiają rodziców oraz wszystkich organizatorów wycieczek, aby zgłaszali funkcjonariuszom chęć skontrolowania autobusu, którym będą podróżowały dzieci.  Z uwagi na trwający sezon wycieczkowy kontrole należy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem u oficera dyżurnego Policji pod nr 997 lub 55 244 02 00.

Funkcjonariusze nie tylko sprawdzą trzeźwość kierowcy, ale poddadzą również kontroli sprawność układu hamulcowego, czy wyposażenie pojazdu.

Razem zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych !


09.04.2014 - KWP: "Zanim będzie za późno"

„Zanim będzie za późno” to wojewódzki program profilaktyczno – edukacyjny skierowany do rodziców uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Program stworzony został przez  Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Partnerem w realizacji założeń programu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski, natomiast patronat medialny sprawuje TVP Olsztyn oraz Radio Olsztyn. więcej


25.03.2014 - Kampania ,,Kieruj się rozsądkiem'

"Każdy wypadek to suma różnych zdarzeń" – taki jest przekaz spotów kampanii społecznej policji, która jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Kampania adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem: motocyklistów, osób starszych (+60) i pieszych. http://brd.policja.pl/kampania


Aktualności:
 29.08.2014 - 19-latek odpowie za zniszczenie pojazdu

19-letni mieszkaniec Braniewa odpowie za zniszczenie mienia. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu skopał zaparkowany na osiedlowym parkingu samochód, powodując straty na 1000 zł. Podejrzany nie kwestionował swojej winy. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 29.08.2014 - Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój

Zarzuty rozboju mogą usłyszeć dwie osoby zatrzymane przez braniewskich policjantów. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że  29-latek i 34-latka pobili, a następnie okradli jednego z mieszkańców miasta, zabierając mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami. Jeszcze dziś zatrzymani złożą wyjaśnienia. Czynności w tej sprawie trwają. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 28.08.2014 - Policyjny dozór wobec mężczyzn podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków

Trzech mieszkańców powiatu braniewskiego w wieku od 28 do 38 lat zostało objętych policyjnym dozorem. Kryminalni przedstawili mężczyznom zarzuty posiadania i udzielania narkotyków. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 60 gramów zabronionych substancji oraz sprzęt służący do ich porcjowania. Czynności w tej sprawie trwają, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-08-26
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 12
2. Wypadki drogowe: 3
    - ranni: 3
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 52
4. Nietrzeźwi kierowcy: 4
Ostatnia aktualizacja: 2014-08-29
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.