Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym = utrata prawa jazdy

  Przewinienia drogowe oznaczają nie tylko dotkliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także utratę prawa jazdy. Nowy taryfikator mandatów wobec kierowców, którzy mają wyjątkowo „ciężką nogę” przewiduje znacznie wyższe sankcje.

 2. Policjant kieruje ruchem – czy znasz te sygnały ?

  Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Obecnie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach należy do standardów, dlatego też widok funkcjonariusza kierującego ruchem zaliczyć można do rzadkości. Praktyka pokazuje jednak, że w sytuacjach, gdy polecenia wydaje właśnie policjant - wielu z kierowców, jak i pieszych nie wie po prostu jak się zachować. Wielkimi krokami zbliża się wakacyjny sezon, dlatego możemy spodziewać się większego natężenia ruchu. W celu przypomnienia, jak prawidłowo reagować na wydawane przez policjanta sygnały – funkcjonariusze z KPP w Braniewie wspólnie z lokalną telewizją Tv Braniewo 24 przygotowali specjalny materiał, w którym prezentują i tłumaczą gesty funkcjonariusza na skrzyżowaniu.

 3. Przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym to prosty sposób, aby stracić prawo jazdy

  Przewinienia drogowe oznaczają nie tylko dotkliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także utratę prawa jazdy. Nowy taryfikator mandatów wobec kierowców, którzy mają wyjątkowo „ciężką nogę” przewiduje znacznie wyższe sankcje.

 4. Przypominamy, że niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia to wykroczenie

  Posiadanie czworonoga, to nie tylko ogromna przyjemność, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Od właścicieli czworonogów oczekuje się bardzo dużej odpowiedzialności, ponieważ to oni odpowiadają za posiadane zwierzę. Niestety zdarzają się sytuacje, że pomimo starań i pilnowania czworonoga, dochodzi do przykrego wypadku – pogryzienia przez psa.

 5. ZASADY POSTĘPOWANIA PODCZAS KONTROLI POLICYJNYCH

 6. Osoby poszukiwane

 7. AnyDesk – oszustwo. Na czym polega oszustwo na zdalny pulpit i jak się przed nim chronić?

  Oszustwa nowych technologii to plaga obecnych czasów. Przestępcy internetowi korzystając z własnej wiedzy oraz niewiedzy i naiwności swoich ofiar wykorzystują okazje do kradzieży w sposób całkowicie bezlitosny. Szczególnie niebezpieczne i bardzo podstępne jest oszustwo AnyDesk.

 8. Korzystasz z marketplace? Uważaj na oszustów!

  Korzystając z tego rodzaju platform jak Facebook Marketplace, musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ponieważ konsekwencją oszustwa może być strata pieniędzy, ale również naszych danych, które mogą zostać wykorzystane przez cyberprzestępców do kradzieży tożsamości i dalszych oszustw. Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję i wydamy pieniądze, warto ją dobrze przemyśleć. Dotyczy to zarówno kupujących, jak i sprzedających.

 9. Aplikacja KMZB – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – za jej pomocą możesz zgłosić zagrożenie w Twojej okolicy

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. To dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa.

 10. Kontakt

Powrót na górę strony