Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Policjant kieruje ruchem – czy znasz te sygnały ?

  Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Obecnie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach należy do standardów, dlatego też widok funkcjonariusza kierującego ruchem zaliczyć można do rzadkości. Praktyka pokazuje jednak, że w sytuacjach, gdy polecenia wydaje właśnie policjant - wielu z kierowców, jak i pieszych nie wie po prostu jak się zachować. Wielkimi krokami zbliża się wakacyjny sezon, dlatego możemy spodziewać się większego natężenia ruchu. W celu przypomnienia, jak prawidłowo reagować na wydawane przez policjanta sygnały – funkcjonariusze z KPP w Braniewie wspólnie z lokalną telewizją Tv Braniewo 24 przygotowali specjalny materiał, w którym prezentują i tłumaczą gesty funkcjonariusza na skrzyżowaniu.

 2. ZASADY POSTĘPOWANIA PODCZAS KONTROLI POLICYJNYCH

 3. Kierownictwo

 4. Rejon I

 5. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 6. Kontakt

 7. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

  Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze S22 w pobliżu miejscowości Wielkie Wierzno. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący osobowym volkswagenem nieprawidłowo wyprzedzał inne pojazdy i zderzył się czołowo z osobową skoda. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Czynności w tej sprawie trwają.

 8. Oficer Prasowy

 9. Nowe stawki mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym

  1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Również piesi muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia.

 10. Policjanci interweniowali wobec pijanych, leżących osób. Zareaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy !

  Podczas wczorajszej służby funkcjonariusze 3-krotnie podejmowali interwencje wobec pijanych mężczyzn, którzy na skutek spożytej zbyt wielkiej ilości alkoholu leżeli na chodniku, przy śmietniku oraz przed sklepem. Funkcjonariusze mogli szybko działać dzięki reakcji mieszkańców, którzy dzwonili na numer alarmowy. Policjanci wciąż apelują, aby nie pozostawiać takich osób samym sobie. Jeśli widzimy leżącego człowieka – powiadamiajmy służby ! Takie nietrzeźwe osoby stanowią przecież zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych, wielokrotnie stanowiąc przyczynę zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony