Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z młodzieżą – Dopalacze-wypalacze

Blisko 300 uczniów gimnazjum nr 2 w Braniewie uczestniczyło w spotkaniu-debacie dotyczącej zagrożeń jakie niosą tzw. dopalacze. Prelegenci z Policji, Sądu,Sanepidu i Poradni PULS przybliżali młodzieży negatywne skutki zdrowotne i prawne związane z potencjalnym zażyciem środków. Spotkanie zorganizowano z inicjatywny braniewskiej jednostki Policji.

Spotkanie w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury w Braniewie miało na celu włączenie u młodzieży instynktu obronnego przeciw uzależnieniom, w szczególności eksperymentowaniu z tzw. dopalaczami. Okres rozpoczynających się letnich wakacji i chęć spędzenia wolnego czasu atrakcyjnie, w gronie starych lub nowych znajomych, zawsze niósł ze sobą element zakazanego owocu. Świadamość młodzieży o zagrożeniu jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy jest najskuteczniejszą obroną przed nimi. Najlepiej przygotowana akcja antydopalaczowa nie poskutkuje, jeśli młody człowiek sam nie zadecyduje o antydopalaczowej abstynencji. Ważnym jest, aby młodzież wiedziała, jakie konsekwencje związane są z pozoru niewinnymi eksperymentami i gdzie szukać pomocy. Wiedzę tę przekazywali podczas debaty zaproszeni prelegenci. Pan Marek Jarosz, inspektor elbląskiego Sanepisu, mówił o konsekwencjach zdrowotnych i społecznych używania środków odurzających, Pan Krzysztof Kisiel, przedstawiciel braniewskich kuratorów sądowych o odpowiedzialnośći prawnej osób małoletnich, Pani Agnieszka Gdowik-Januszewska, teraputa Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PULS w Braniewie, wskazywała, gdzie szukać pomocy oraz jak pomagać sobie i innym. Moderatorem i prowadzącym spotkanie był przedstawiciel braniewskiej jednostki Policji. Projekcja filmu "My, dzieci z dworca ZOO" zamknęła debatę.

Serdecznie dziękujemy młodzieży i nauczycielom za uczestnictwo, prelegentom za preznetacje prewencyjnych treści, Pani dyrektor za udostępnienie sali.

Powrót na górę strony