Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Świeć przykładem – bądź widoczny!”

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej zainaugurowali 4. edycję informacyjno-edukacyjnej akcji „Świeć przykładem – bądź widoczny!”. Jej celem jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. W Olsztynie do akcji przyłączyli się także przedstawiciele Delegatury IPN w Olsztynie.

Poprzez akcję „Świeć przykładem – bądź widoczny!” jej organizatorzy i przedstawiciele instytucji, które się w nią włączyły, zachęcają do dawania dobrego przykładu i zadbania o bycie widocznym na drodze poprzez noszenie w sposób prawidłowy elementów odblaskowych.

Samo posiadanie elementu odblaskowego nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Należy nosić odblaski w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Korzystanie z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych, powinno być w pełni świadome. Sam fakt posiadania elementów odblaskowych nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się pieszo. Należy nosić odblaski w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego i to nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także na terenach miejskich. Pamiętać należy, że każdy najmniejszy element odblaskowy umieszczony prawidłowo na odzieży, czy też torbie podręcznej, znacząco zwiększa szanse pieszego na drodze. Wszędzie można spotkać niedostatecznie oświetlone odcinki drogi, które w wielu przypadkach niestety stanowią jedyną ścieżkę dla pieszych. „Świećmy przykładem” korzystając z elementów odblaskowych w sposób świadomy i zadbajmy tym samym o własne życie i zdrowie.

W Olsztynie do akcji przyłączyli się także przedstawiciele Delegatury IPN w Olsztynie. W czwartek (24.09.2020) o godz. 13:00 z mł. insp. Mariuszem Tańskim Naczelnikiem WRD KWP w Olsztynie spotkał się dr Paweł Warot Naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie i przekazał mu specjalnie przygotowane odblaski z hasłem „Bądź widocznym patriotą dumnym z Niepodległej”. W ten sposób uczestnicy spotkania chcieli podkreślić, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na naszych drogach. Choćby poprzez to, że taki odblask przekażemy swoim bliskim, żeby wychodząc po zmroku na drogę byli w niego wyposażeni.

Powrót na górę strony