Kolejne zgłoszenia potwierdzone dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy naszego powiatu dzielą się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest weryfikowane przez policjantów. Sygnały potwierdzone kończą się restrykcjami dla naruszających przepisy. Platformę intranetową promował m.in. komendant powiatowy Policji w Braniewie, kom. Tadeusz Telenga, na spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miasta w Braniewie.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowa platforma wymiany informacji o zagrożeniach pomiędzy Policją a lokalnym społeczeństwem. Katalog dostępnych zagrożeń jest szeroki, jednak wśród zgłoszeń najczęściej reagujemy na niewłaściwe parkowanie samochodów, złą infrastrukturę drogi oraz grupowanie się młodzieży.
Katalog jest zamknięty ale funkcjonalność mapy umożliwia dopisanie komentarza, który ukierunkowuje funkcjonariuszy na konkretny rodzaj zagrożenia. Tak było np. w przypadku notorycznie parkujących kierujących na ulicy Lisiej i Gdańskiej. Kierowcy obecni na miejscu kontroli ponosili konsekwencje, nieobecni byli wzywani do jednostki. Innym potwierdzonym zgłoszeniem w ramach Krajowej Mapy było uciążliwe zachowanie palącej młodzieży. Sygnał potwierdzono legitymując we wskazanym miejscu młodych ludzi, którzy również ponieśli konsekwencje łamania zakazu palenia na terenie placówki oświatowej.
O funkcjonalności mapy z przedstawicielami Urzędu Miasta rozmawiał podczas ostatniego spotkania kom. Tadeusz Telenga, komendant powiatowy Policji w Braniewie.
Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wystarczy wejść na stronę www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html
AK