Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! – policjanci zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Wczorajszy ranek rozpoczął się wyjątkowo. Dzielnicowi z Braniewa zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Spotkaniu profilaktycznemu z młodzieżą szkolną przyświecał jeden cel. Uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! To hasło, które było myślą przewodnią rozmów policjantów z uczniami.

Wczoraj zainaugurowano kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt.  „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Hasło kampanii jest jednoznaczne i dobitnie oddaje jej przesłanie: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! Odbiorcami akcji są młodzi ludzie, niejednokrotnie narażeni na zagrożenia związane z eksperymentowaniem, czy też zażywaniem narkotyków lub dopalaczy.

Kampania została opracowana  w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jej realizacja przewidziana jest do końca br.

Dzielnicowi z braniewskiej komendy spotkali się z młodzieżą podczas Giełdy Szkół w budynku starostwa,prezentując dedykowany kampanii spot filmowy, a także przypominając o odpowiedzialności prawnej, karnej oraz społecznej, stanowiących nieodzowną konsekwencję zażywania środków odurzających. Zwrócili się do uczniów z apelem o to, by dokonywali w swoim życiu wyborów właściwych i ukierunkowanych na poszanowanie własnego zdrowia i niejednokrotnie życia.

Przypominali także młodzieży jak drastycznie może wpłynąć na ich dalszy los chęć eksperymentowania z narkotykami oraz dopalaczami, które tylko pozornie mogą dawać zadowolenie. W konsekwencji uzależniają i odbierają wolność decydowania o samym sobie.

Powrót na górę strony