Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci interweniowali wobec pijanych, leżących osób. Zareaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy !

Podczas wczorajszej służby funkcjonariusze 3-krotnie podejmowali interwencje wobec pijanych mężczyzn, którzy na skutek spożytej zbyt wielkiej ilości alkoholu leżeli na chodniku, przy śmietniku oraz przed sklepem. Funkcjonariusze mogli szybko działać dzięki reakcji mieszkańców, którzy dzwonili na numer alarmowy. Policjanci wciąż apelują, aby nie pozostawiać takich osób samym sobie. Jeśli widzimy leżącego człowieka – powiadamiajmy służby ! Takie nietrzeźwe osoby stanowią przecież zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych, wielokrotnie stanowiąc przyczynę zdarzeń drogowych.

Po raz pierwszy policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym mężczyźnie przed godz.17.00. Ze zgłoszenia wynikało, że leży on pod jednym z supermarketów. Mężczyzna nie mógł poruszać się o własnych siłach, był wulgarny i nie chciał podać swoich danych. Funkcjonariusze w trosce o jego zdrowie doprowadzili go do jednostki policji.

 

Kolejną interwencję patrol podjął przed godz.19.00 Tym razem oficer dyżurny otrzymał informację, że nieznana osoba leży przy śmietniku. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Pijany mężczyzna był nieprzytomny i wymagał hospitalizacji. Zespół pogotowia przetransportował go do szpitala, skąd na szczęście wyszedł o własnych siłach.

 

Nie minęło 15 minut, a funkcjonariusze pomagali kolejnej leżącej osobie. Mężczyzna leżał na chodniku. Policjanci w trosce o jego życie oraz w związku z faktem, że nie było nikogo, kto mógłby się nim zaopiekować, podjęli decyzję o doprowadzeniu mężczyzny do jednostki policji.

 

 

Teraz każdy z nich odpowie także za popełnione wykroczenia.

 

 

Policjanci apelują, aby nie pozostawiać nietrzeźwych, leżących osób samym sobie. Jeśli widzimy takiego człowieka – alarmujmy służby ! Osoby te stanowią przecież zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych, wielokrotnie to właśnie oni są przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

 

Powrót na górę strony