Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszła Pola do przedszkola

Przedszkolaki z Wilcząt poznały dzisiaj nową koleżankę – Polę. A wszystko za sprawą policjantki, która przedstawiła maluchom przygody tej niesfornej dziewczynki. Edukacyjne spotkania realizowane są w ramach przedsięwzięcia pn. „Profilaktyka Smyka”.

Czy każdy nieznajomy jest zły ? Jaki finał może mieć spotkanie z obcym ? Na te i na wiele innych pytań poznały odpowiedzi przedszkolaki z Wilcząt. W piątek (17.09) do drzwi placówki zapukała policjantka, która chciała zapoznać maluchy z pewną dziewczynką – Polą. Bohaterka książeczki, stworzonej przez braniewską funkcjonariuszkę, ma za zadanie edukować najmłodszych w kwestii unikania zagrożeń. Edukacyjną prelekcję rozpoczęto od przeczytania pierwszej z historyjek pt. „Nieproszony gość”. Dzieci mogły usłyszeć, jak poważne konsekwencje niesie ze sobą decyzja o wpuszczeniu do domu nieznajomego. Chwila roztargnienia, chęć zabawy, może ściągnąć na nas prawdziwe niebezpieczeństwo, o czym przekonała się Pola. Chwilę po przeczytaniu historyjki nadszedł czas na kolejny element spotkania. Funkcjonariuszka wręczyła dzieciom kolorowankę z książkowym „Wredkiem”, który wtargnął do domu bohaterki. Niespodzianką dla maluchów była także możliwość stania się pasażerem policyjnego radiowozu.

Więcej o Poli i „Profilaktyce Smyka” można przeczytać tutaj : https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/85311,Profilaktyka-Smyka.html

  • Przedszkolaki poznały Polę
    Przedszkolaki poznały Polę
  • Przedszkolaki poznały Polę
    Przedszkolaki poznały Polę
  • Przedszkolaki poznały Polę
    Przedszkolaki poznały Polę
Powrót na górę strony