Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pola w radiu i przedszkolu

Ostatnie dni to ciąg dalszy edukacyjnej podróży Poli, podróży w którą ta niesforna dziewczynka zabiera dzieci z terenu Warmii i Mazur. Tym razem o przygodach książkowej bohaterki i jej przyjaciela policjanta, można było usłyszeć m.in. w Radiu Olsztyn. Co więcej, z profilaktycznymi historyjkami zapoznały się także dzieci z braniewskiego przedszkola, a wszystko za sprawą Pana Tomasza Sielickiego, gospodarza Braniewa, który osobiście odczytał je dzieciom w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Niedziela z Polą

Kiedy powstał pomysł na napisanie książeczki dla dzieci ? Z jakimi bohaterami spotykają się czytelnicy ? Z jakimi problemami musi zmierzyć się Pola ? Na te i na wiele innych pytań odpowiedziała autorka publikacji - kom. Jolanta Sorkowicz podczas niedzielnej audycji „Dzicinady” w Radiu Olsztyn. Spotkanie było doskonałą okazję na przedstawienie książkowej Poli najmłodszym słuchaczom, a także na porozmawianie o bezpieczeństwie dzieci. Fikcyjna bohaterka ma teraz bowiem bardzo odpowiedzialne zadanie – musi edukować dzieci w kwestii unikania zagrożeń. Dziewczynka może liczyć na wsparcie policjantów, którzy w każdej trudnej sytuacji wyciągają pomocną dłoń.

 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Braniewie

20 września to wyjątkowa data dla każdego malucha. To właśnie w tym dniu świętują wszystkie przedszkolaki. Ustanowienie tego święta miało na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej. Uroczystość była doskonałą okazją, by zapoznać najmłodszych uczniów z nową koleżanką Polą, z którą wyruszą teraz  w profilaktyczny świat. W tym wyjątkowym spotkaniu, które odbyło się w Przedszkolu Miejskim nr w Braniewie, uczestniczył Pan Tomasz Sielicki – Burmistrz Miasta Braniewa oraz kom. Jolanta Sorkowicz. Przedszkolaki usłyszały, jak groźne sytuacje mogą zdarzyć się każdego dnia, a w rolę lektora wcielił się Pan Burmistrz. Tuż po odczytaniu historyjek, policjantka przekazała uczniom kilka edukacyjnych rad, dzięki którym będą mogli zadbać o bezpieczeństwo swoje i rówieśników.  

 

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 • kom. Jolanta Sorkowicz w Radiu Olsztyn
  kom. Jolanta Sorkowicz w Radiu Olsztyn
Powrót na górę strony