Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadmierna prędkość główną przyczyną tragedii na drogach. Dlatego nie ma pobłażania wobec piratów drogowych

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących samochodami nadal pozostaje główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków i groźnych zdarzeń drogowych w Polsce. Dlatego policjanci prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Wobec kierowców za popełnione wykroczenia są wyciągane konsekwencje, które od początku tego roku są o wiele surowsze.

W trakcie codziennej służby policjanci "drogówki" zwracają szczególną uwagę na wszelkie przewinienia, które mogą zagrozić bezpieczeństwu podróżujących. W ciągu ostatnich dni dwóch kierowców, którzy zbyt mocno docisnęli pedał gazu w terenie zabudowanym musieli liczyć się z konsekwencjami. Pierwszy z nich pędził przez Narusę z prędością ponad 80 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany 800-złotowym mandatem. W tej samej miejscowości następnego dnia, drugi z kierowców rozpędził się do blisko 100 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się dla niego ukaraniem 1000-złotowym mandatem.

 

Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy na to, żeby wyeliminować z dróg uczestników ruchu drogowego, sprowadzających zagrożenie dla siebie i swojego otoczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach. Po pierwsze poprzez bezpieczne i zgodne z przepisami przemieszczanie się nimi, a po drugie poprzez prawidłową reakcję na zauważone zagrożenie. Dlatego zachęcamy do skorzystania z dostępnych narzędzi i poinformowanie policjantów o swoich spostrzeżeniach. W tym celu można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i wskazać tam miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Swoje uwagi można przekazać również policjantom bezpośrednio, choćby podczas spotkania z dzielnicowym. Ponadto zawsze należy poinformować telefonicznie policjantów (dzwoniąc pod numer alarmowy 112), jeżeli mamy uzasadnione podejrzenie co do kierowcy, który kieruję autem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Powrót na górę strony