Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk podpisał zarządzenia przedłużające obowiązywanie stopni alarmowych: 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Dodano: 28.02.2025 -
„Ostatnio niegłupie hasło wpadło mi w oko. Jeśli dziś nie masz czasu pomyśleć, jurto możesz nie mieć kasy. Moja znajoma sporo pracuje, ale lubi zwiedzać świat. Przed wakacjami była taka akcja: dostała maila z linkiem do aplikacji służącej do rezerwacji podróży. Ten link prowadził jednak do sklepu z fałszywymi aplikacjami. Miały tam być tanie, fajne oferty. Rzuciła tylko okiem i zainstalowała tę apkę z fałszywego sklepu. Jak się okazało, ta aplikacja to było złośliwe oprogramowanie i jakiś drań zdobył jej dane do logowania się do banku i przechwycił dane do jej konta. Wyczyścili jej konto do cna!” – opowiada Zbigniew Buczkowski w kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Dodano: 28.02.2025 -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, przypomina o konkursie plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy w nim dzieci i młodzież do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Dodano: 27.02.2025 -
26 lutego 2025 r. w Senacie RP odbyła się międzynarodowa konferencja pn. „Policja jest Kobietą” będąca uroczystą inauguracją obchodów 100-lecia pracy kobiet w Policji. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Pani Małgorzata Kidawa-Błońska, Marszałek Senatu. W uroczystości wzięli również udział, Pan Tomasz Siemoniak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Czesław Mroczek, Sekretarz Stanu w MSWiA, nadinsp. Marek Boroń, Komendant Główny Policji, Pani Catherine de Bolle, Dyrektor Wykonawcza Europolu i Pani Montserrat Marin López, Dyrektor Wykonawcza Agencji UE (CEPOL).
Dodano: 27.02.2025 -
Dokładnie 100 lat temu – 26 lutego 1925 r. - minister spraw wewnętrznych Cyryl Ratajski polecił utworzyć policję kobiecą. Kilka tygodni później w Komendzie Głównej Policji Państwowej w Warszawie rozpoczął się kurs specjalny dla policjantek, gdzie przeszkolono 30 kobiet, głównie pod kątem walki z nierządem, sutenerstwem, handlem żywym towarem.
Dodano: 25.02.2025 -
Od wczoraj na terenie powiatu braniewskiego dokuczają kierowcom gęste mgły. W związku z tym apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności. Zwracajmy także uwagę na pieszych, którzy będą mniej widoczni oraz zwierzynę w miejscach zalesionych.
Dodano: 25.02.2025 -
W środę, 26 lutego br. o godz. 12.00 w sali posiedzeń plenarnych Senatu RP odbędzie się międzynarodowa konferencja „Policja jest Kobietą”, inaugurująca obchody 100-lecia pracy kobiet w Policji. W konferencji weźmie udział marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska, która objęła wydarzenie patronatem honorowym, minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak, komendant główny Policji nadinsp. Marek Boroń, a także dyrektor wykonawcza Europolu Catherine de Bolle i dyrektor wykonawcza Agencji UE (CEPOL) Montserrat Marin López.
Dodano: 25.02.2025 -
Braniewscy policjanci spotkali się aby podsumować miniony rok. Odprawa roczna to dobra okazja aby pochwalić się osiągniętymi wynikami oraz postawić nowe cele na obecny rok. W odprawie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących.
Dodano: 24.02.2025 -
Pierwsza policja kobieca powstała w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1880 r., potem kobiety w policji pojawiły się w Anglii, Niemczech i Holandii. W 1923 r. Liga Narodów zaapelowała do państw członkowskich, żeby stworzyły struktury kobiece w policji, przede wszystkim do walki z handlem żywym towarem, czyli handlem kobietami i dziećmi. Na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielkich przemian obyczajowych i społecznych. Pojawienie się kobiet w policji było z jednej strony efektem rozszerzania obszarów aktywności kobiet, w tym aktywności zawodowej, a z drugiej - koniecznością, gdyż policja musiała się zmieniać. Pojawiły się nowe formy przestępczości, które występowały masowo: sutenerstwo, nierząd, problemy z młodzieżą, problemy wychowawcze, rodzinne, przestępstwa wobec kobiet. Z tymi zjawiskami policja w męskim wydaniu do końca sobie nie radziła, dlatego trzeba było sięgnąć po żeńskie służby.
Dodano: 24.02.2025 -
„Kupując podróbki, tracisz wiele razy” – ruszyła siódma odsłona kampanii przeciw nielegalnym, w tym podrobionym środkom ochrony roślin.
Dodano: 24.02.2025