Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Policjant kieruje ruchem – czy znasz te sygnały ?

  Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Obecnie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach należy do standardów, dlatego też widok funkcjonariusza kierującego ruchem zaliczyć można do rzadkości. Praktyka pokazuje jednak, że w sytuacjach, gdy polecenia wydaje właśnie policjant - wielu z kierowców, jak i pieszych nie wie po prostu jak się zachować. Wielkimi krokami zbliża się wakacyjny sezon, dlatego możemy spodziewać się większego natężenia ruchu. W celu przypomnienia, jak prawidłowo reagować na wydawane przez policjanta sygnały – funkcjonariusze z KPP w Braniewie wspólnie z lokalną telewizją Tv Braniewo 24 przygotowali specjalny materiał, w którym prezentują i tłumaczą gesty funkcjonariusza na skrzyżowaniu.

 2. ZASADY POSTĘPOWANIA PODCZAS KONTROLI POLICYJNYCH

 3. Osoby poszukiwane

 4. Kierownictwo

 5. Kontakt

 6. Policjanci interweniowali wobec pijanych, leżących osób. Zareaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy !

  Podczas wczorajszej służby funkcjonariusze 3-krotnie podejmowali interwencje wobec pijanych mężczyzn, którzy na skutek spożytej zbyt wielkiej ilości alkoholu leżeli na chodniku, przy śmietniku oraz przed sklepem. Funkcjonariusze mogli szybko działać dzięki reakcji mieszkańców, którzy dzwonili na numer alarmowy. Policjanci wciąż apelują, aby nie pozostawiać takich osób samym sobie. Jeśli widzimy leżącego człowieka – powiadamiajmy służby ! Takie nietrzeźwe osoby stanowią przecież zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych, wielokrotnie stanowiąc przyczynę zdarzeń drogowych.

 7. Rejon I

 8. Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”

  Poniedziałek 23.01.2023 roku to data w kalendarzu, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie szkół województwa warmińsko-mazurskiego. Zbliżająca się dwutygodniowa przerwa od nauki to okazja do udziału w zorganizowanych formach wypoczynku. Policjanci w trakcie spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą przypominają o niebezpieczeństwach, które mogą ich spotkać a także o zasadach bezpieczeństwa jakimi należy się kierować podczas spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

 9. Weekend na drogach powiatu braniewskiego

  Pracowali na miejscu kolizji drogowej, interweniowali wobec nietrzeźwych uczestników dróg, - tak w skrócie minął weekend policjantom z terenu powiatu braniewskiego. Funkcjonariusze wciąż przypominają – nie ma żadnej taryfy ulgowej wobec tych kierowców, którzy narażają siebie i innych !

 10. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

Powrót na górę strony